İlk Siparişine Özel %30 İndirim Seni Bekliyor. Kod: MERHABA30
4,67/5

İNTERNET BAĞLANTI PROBLEMLERİ

Film veya dizi izlerken keyfin yarıda kalmasın. Arıza, kurulum, onarım ve kablolama dahil tüm modem hizmetleri ile yanındayız.
494,90 TL 'den başlayan fiyatlar
İnternet Bağlantı Problemleri

Yeni modem satışı ve kurulumunun gerçekleştirilerek internetin aktif hale getirilmesinden, ev içinde modemin yerinin değiştirilmesi, modemden başka bir cihaza kablo uzatımı, modem kurulumu ya da ayarlarının yapılmasına kadar tüm işlemleri Mr Usta ile yaptırabilirsin!

Eski modem değişimi veya yeni modem kurulumu veya yerinin değiştirilmesi, diğer cihaz destekleri ve kablolama çözümleri, internet bağlantı ve ayarlarının yapılması ve daha bir çok teknik işlem artık Mr Usta bünyesinde! Modem veya kablo kaynaklı tüm arızalarda en iyi hizmet Mr Usta'da.

Nasıl Çalışır?
Image 1
Fiyatı gör!
Image 2
Rezervasyon yap!
Image 3
Gerisini Mr Usta’ya bırak!
Hizmet Çeşitleri
Image 1
Modem Arıza, Tamir ve Kurulum
Modem Arıza, Tamir ve Kurulum

Eski modem değişimi veya yeni modem kurulumu, modem yerinin değiştirilmesi, modem dışında diğer cihaz destekleri ve kablolama çözümleri, internet bağlantı ve ayarlarının yapılması ve daha bir çok teknik işlem artık Mr Usta bünyesinde! Modem veya kablo kaynaklı tüm arızalarda en iyi hizmet Mr Usta'da

Image 2
İnternet Dağıtıcı (Switch) Arıza ve Kurulum
İnternet Dağıtıcı (Switch) Arıza ve Kurulum

Modem, IP Tv, veya internet hattına ihtiyaç duyan tüm cihazlar arası bağlantı için gereken dağıtıcı (switch) cihazının kurulum, yenileme, onarım veya diğer çözümleri için uygulamamızdan, internet sitemizden bize ulaşmayı unutma. Teknik ekibimiz gerekli techizat ve test cihazları ile sorunu keşfedecek, gerekli işlemi senin için uygulayacak.

Image 1
İnternet Çoğaltıcı (Repeater) Arıza ve Kurulum
İnternet Çoğaltıcı (Repeater) Arıza ve Kurulum

Ev içi kablosuz ağın yetersiz kalıyorsa, mevcut çoğaltıcının arızasını onarmak veya internet ağını tüm odalara ulaşacak kadar genişletmek istiyorsan, Mr Usta'nın teknik ekibi gerekli çözümler ile yanında.

Image 2
İnternet Çoklayıcı (Accesspoint) Arıza ve Kurulum
İnternet Çoklayıcı (Accesspoint) Arıza ve Kurulum

İnternet hattını kabloludan kablosuza çevirmek veya 2. bir kablosuz ağ oluşturabilmek için bir çoklayıcıya ihtiyacın var. Mevcut cihazının onarımı, değişimi veya yenisinin kurulumu için teknik ekibimiz hazır.

Image 2
Kablo ve Hat Çekme
Kablo ve Hat Çekme

Zaman ile internet ve telefon hatları yıpranabilir veya eskiyebilir. Ayrıca modeminin yerini değiştirmek isteyebilirsin. Tüm kablolama çözümleri Mr Usta ile birkaç tıklama kadar yakınında!

İnternet Bağlantı Problemleri

Günümüz şartlarında internet hayatımızın olmazsa olmaz bir yerinde durmakta. İletişim kurmak, çeşitli araştırmalar yapmak, ders çalışmak, home office çalışmalar yürütmek, film izlemek, sosyal medya platformlarında gezinmek gibi daha pek çok işlevde internet kullanılır. 

Bilgisayarlarda, televizyonlarda, telefonlarda, tabletlerde internetten faydalanmak mümkündür. Bu da internet kullanımını artırır ve yaygınlaştırır. İnternetin kullanım alanı bu derece yaygın olunca meydana gelen herhangi bir internet bağlantı problemi büyük bir sorun haline gelir.

Söz konusu problemler kısa veya uzun olsun hiç fark etmez, pek çok işimizin aksamasına sebep olur. Bu sebeple hiç vakit kaybetmeden interetimizde meydana gelen sorunların çözülmesini isteriz. Sorunların çözümü için de bu işleri bilen, çözüm aşamasını hızlı bir şekilde halledebilen ve işini ustalıkla yapan kişileri tercih etmek isteriz ve bir arayış içine gireriz. 

Mr Usta’nın internet bağlantı problemlerini çözmekte de usta olduğunu öğrendiğimizde ise bu arayışımıza son verebiliriz! Zira aradığımız işinde iyi olan ustalara Mr Usta sayesinde kolaylıkla ve son derece hızlı bir şekilde ulaşabiliriz.

Siz de internetinizde sorun yaşadığına çözüm odaklı bir usta arayışına giriyorsanız, internet bağlantınız kısa bir süre koptuğunda bile pek çok işinizi aksatmak zorunda kalıyorsanız, bilhassa home office çalışmalar yürütüyorsanız, hızlı ve güvenilir bir şekilde bağlantı problemlerinizin çözülmesini amaçlıyorsanız tercihinizi Mr Usta’dan yana kullanmalısınız! 

İnternet Bağlantı Sorunu Neden Olur?

İnternet bağlantısı problemi konusunu çözmek için Mr Usta’ya başvurmak en iyi çözüm. Ancak bu sorunların nereden kaynaklandığını bilmek de gerekir!

Bağlantı sorunları pek çok etkenden kaynaklanıyor olabilir. Bunlardan birisi de bilgisayarınız olabilir. Aslında internetinizde hiçbir sorun olmasa da bilgisayarınızda meydana gelen bir sorun dolayısıyla internete giremiyor olabilirsiniz.

Bir başka sebep ise internet bağlantınızı sağlayan modem olabilir. Neticede modemler de teknolojik birer cihazdır ve zaman içinde çeşitli arızaları olabilir. Bu arızalar da internet bağlantınızın kalitesini düşürebilir, bazen ise bu bağlantının tamamen kesilmesine yol açabilir.

Modem kutusunda herhangi bir sorunun olmadığı durumlarda ise sorun modemin kablolarından da kaynaklanıyor olabilir. Zira bu kablolar da çeşitli dış etkenlerden ötürü zamanla aşınıp işlevini yerine getiremez bir hale gelebilir.

Modeminizle bilgisayarınız arasındaki mesafe uzak olduğunda da bağlantıda çeşitli sorunlar, hatta bazen kopmalar yaşayabilirsiniz. Bilgisayarınızın modeme yeterli uzaklıkta olduğundan emin olmalısınız. 

İnternet Bağlantı Sorunu Nasıl Çözülür?

İşlerinizin aksamasına sebep olacak internet bağlantı sorunu konusunda etkili olabilecek sebepleri saydıktan sonra sıra bu sorunların çözümüne gelir. İnternetinizle alakalı tüm sorunların çözümü Mr Usta ile sadece bir tık uzağınızda! 

Film veya dizi izlerken, çeşitli işlerinizi hallederken, ders çalışırken veya ödev yaparken, sosyal medyada gezinirken bir anda internet bağlantısının kopmasının oldukça can sıkıcı bir durum olduğunu biliyoruz. Bu yüzden gelişen, değişen ve inovatif hizmet anlayışımızla tüm sorunlarınızı çözmek için hazırız ve sadece bir tık uzağınızdayız!

Mr Usta internet sitesinden veya uygulamasından ilgili menüye gelip, almak istediğiniz hizmetin fiyatını görüp, onaylayıp istediğiniz gün ve saat için randevu oluşturduktan sonra gerisini gönül rahatlığıyla Mr Usta’ya bırakabilirsiniz. Tam vaktinde kapında olan Mr Usta teknik ekibi, sorununuzu mümkün olan en kısa sürede çözer. 

İnternet Bağlantı Problemleri İçin 8 Çözüm Önerisi

Mr Usta olarak hizmet vermenin yanında size öneriler de sunmak isteriz. Zira bazen internet bağlantı sorunları çözüm aşaması sandığınız kadar zor olmayabilir. Bazı problemleri teknik bilgi ve destek olmadan da çözmeniz mümkün olabilir. İşte basit birkaç bağlantı sorunu için uygulayabileceğiniz pratik çözüm önerileri:

  • İlk olarak belki de pek çok kişinin sık sık uyguladığı yöntemle başlayalım. İnternetinizde bir sorunla karşılaştığınız an ilk uygulayabileceğiniz yöntemler arasında modemin fişini çekip biraz bekledikten sonra tekrar takmak yer alır. Çok klasikleşmiş bir yöntem olabilir ama kısa süren elektrik kesintilerinden sonra bazen modemler internet verisi alamayabilir. Bu noktada modemi kapatıp açmak etkili olabilir. Modemin fişini çıkardıktan yaklaşık 20 saniye sonra tekrar takabilirsiniz. Eğer büyük bir sorun yoksa 4-5 dakika sonra internet bağlantınızın geldiğini gözlemleyebilirsiniz.
  • Modemi kapatıp açmakla benzer bir yöntem olan bilgisayarı yeniden başlatma yöntemi de basit gibi görünse de bazı bağlantı sorunlarının çözümünde etkili olabilir.
  • Modemin fişini çekip tekrar takma ya da bilgisayarı yeniden başlatma yöntemini uyguladınız ve etkili olmadı mı? Eğer hala internete giremiyorsanız sıra modemin kablolarına gelir. Bu kablolarda bazen temizlik aşamasında, çocuklar oyun oynarken, varsa evcil hayvanınız evin içinde gezerken veya başka herhangi bir sebepten dolayı temassızlık yaşanabilir. Böyle durumlarda internet bağlantınız da doğal olarak kesilir. Bunun için modem kablolarını kontrol etmeli ve yuvalarına tam oturduğundan emin olmalısınız. 
  • Kabloları da kontrol ettiğiniz halde tablet, televizyon veya laptop internet bağlantı problemi hala yaşanıyorsa çözüm önerilerimize devam edelim. Bazen çok küçük dalgınlıklar internete bağlanma noktasında sorun yaşamanıza sebep olabilir. İnternete bağlanmaya çalıştığınız cihazın wireless yani kablosuz ağ modu etkin değilse internet bağlantısı kurmanız mümkün değildir. Bilgisayarınızın, cep telefonunuzun veya tabletinizin bu özelliğinin açık olduğundan emin olmalısınız. 
  • Bir önceki bölümde bahsettiğimiz modemden uzak olma durumu da internete bağlanmanızı engelleyebilir. Bu durumda modeme daha yakın bir konumdan internete bağlanmayı deneyebilirsiniz. 
  • Sorunun bağlanmaya çalıştığınız cihazda mı yoksa internet bağlantısında mı olduğunu anlamak için bir başka cihazdan aynı internete bağlanmayı deneyebilirsiniz. Farklı bir cihazla bağlantı sorunu yaşamıyorsanız sorunun internet bağlantısında değil cihazınızda olduğu anlaşılır. Her iki cihazdan da bağlantı kuramıyorsanız sorun internet bağlantınızdadır.
  • Ethernet kablosuyla modeme direkt olarak bağlanmayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde sağlıklı bir bağlantı kuruyorsanız sorun internete bağlanmaya çalıştığınız cihazınızın kablosuz çekim gücünde olabilir.
  • Kendi imkanlarınızla deneyebileceğiniz yöntemlerden birisi de modeme reset atmaktır. 

Tüm bu yöntemleri denediğiniz halde yine de çözüme ulaşamıyorsanız ve reset sonrası kurulum gibi daha gelişmiş çözümler gerektiren konularda teknik destek almak istiyorsanız Mr Usta’ya başvurabilirsiniz. Bu sayede tüm internet bağlantı ayarları ve sorunlarınız ustalıkla halledilir!

Mr Usta’nın Çözemeyeceği İnternet Bağlantı Sorunu Yok!

Mr Usta’nın deneyimli teknik ekibi, internet bağlantısına dair her sorunu çözmek için hazır. Bunun için randevu oluşturmanız ve evinizin konforunda beklemeniz yeterli. İşte Mr Usta ile çözüme kavuşturabileceğiniz başlıca internet bağlantı sorunları:

Modem Arıza, Tamir ve Kurulum

İnternet bağlantınızda modemden dolayı sorun yaşıyor olabilirsiniz. Modeminizin yerini taşınma gibi bir sebepten veya aynı ev içinde başka odaya taşıma gerekliliğinden dolayı değiştirmek isteyebilirsiniz. Eski modem değişimi ve modem ile ilgili aklınıza gelebilecek pek çok sorunda Mr Usta her zaman en hızlı ve en iyi hizmeti verir. 

İnternet Dağıtıcı (Switch) Arıza ve Kurulum

Bilgisayarınızın ve diğer ağ ögelerinin birbiri arasında iletişim kurmasını sağlayan switch (dağıtıcı) cihazınızın kurulumunu, yenilemesini, onarımını ve bu cihazla ilgili diğer tüm işlemleri Mr Usta’nın teknik ekibi halleder. Bu cihazdaki sorunları gerekli teçhizatlar ve test cihazları ile keşfederek kısa sürede sizi çözüme ulaştırır. 

İnternet Çoğaltıcı (Repeater) Arıza ve Kurulum

Evin içinde internet bağlantınızın tüm odalara ulaşmasında sorunlar yaşanıyorsa, internet kullanmanız gereken odayı değiştirme şansınız da yoksa ve internet ağınızı genişletmek istiyorsanız Mr Usta’nın internet çoğaltıcı cihazınızda meydana gelen arızaları onarma hizmetiyle kısa sürede bu sorunu halledebilirsiniz.

İnternet Çoklayıcı (Accesspoint) Arıza ve Kurulum

Mevcut internetiniz kabloluysa bu kablolu interneti kablosuza çevirmek ve 2. bir kablosuz ağ oluşturmak için internet çoklayıcı kullanmanız gerekir. Bu çoklayıcıda meydana gelen her türlü arızanın tamiri, değişimi ve yeni bir çoklayıcı kurulumu Mr Usta ile çok kolay!

Kablo ve Hat Çekme

İnternet bağlantınızla ilgili tüm kablolama ve hat çekme işlemlerinizi de Mr Usta ile halletmeniz mümkün. İnternet hattınıza ait kabloların yıpranması veya modemin yerini değiştirmek için ihtiyaç duyacağınız tüm kablolama işlemleri için bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

İnternet Bağlantı Problemleriniz İçin En Yakın Teknik Ekip

Evinizde, ofisinizde, yazlıklarınızda internet bağlantı problemi yaşamamak veya yaşadığınızda en kısa sürede çözüme ulaştırabilmek için en yakın teknik ekip Mr Usta sayesinde istediğiniz zaman kapınızda! Her türlü internet bağlantı sorununuz için profesyonel, tecrübeli ve güvenilir teknik ekibimizden destek alabilir, tüm sorunlarınızı kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz. Zira internet günümüzde hayatımızın pek çok alanında önemli bir yer kapladığı için sorun olduğunda işlerimizde ciddi aksaklıklar yaşayabiliyoruz. Bunun için en iyi çözüme mümkün olan en kısa sürede ulaşmak istiyoruz. Bu noktada ise Mr Usta ekibi ile karşılaşıyoruz! Mr Usta sayesinde tüm internet sorunlarınızı evinizin konforunda çağıracağınız ustalarla kısa sürede halledebilirsiniz.