İlk Siparişine Özel %30 İndirim Seni Bekliyor. Kod: MERHABA30
4.74/5

GÜVENİLİR VE SİGORTALI EVDEN EVE TAŞINMA HİZMETLERİ

Taşınmak için haftalarca araştırmana, teklifler içinde boğulmana ve günlerce düşünmene artık gerek kalmadı. Sadece 5 dakikada taşınma detaylarını menü üzerindeki soruları cevaplayarak ücreti gör, rezervasyonunu yap ve yeni evine sigortalı, güvenli ve sürpriz masraf çıkmadan taşın. Üstelik kredi kartına taksit avantajını yakala.
10.378,75 TL 'den başlayan fiyatlar
Evini Mr Usta ile Güvenle Taşı

Teklifler arasında kaybolmak ve zaman kaybetmek istemiyorsan, taşınma günü hizmet ücretlerinin değişmesini istemiyorsan, kredi kartı ile taksitli ödeme yaparak bütçe dostu çözüm bulmak ve güvenilir bir taşınma hizmeti almak istiyorsan Mr Usta Taşınma hizmeti tam sana göre. Mr Usta; İstanbul, Ankara ve İzmir'de sabit fiyat garantisi, kredi kartı ile ödeme imkanı, oluşabilecek hasarlara karşı taşınma sigortası ve her ihtiyacın için ulaşabileceğin müşteri hizmetleri ile, sana bulabileceğin en profesyonel taşınma deneyimini sunuyor.

Paketleme Hizmeti: Mr Usta olarak taşınma için özel hazırlanmış plastik kolilerimizle tüm eşyalarını güvenli şekilde paketliyoruz ve sizi büyük bir yükten kurtarıyoruz. Sipariş esnasılda paketleme hizmetini seçmen durumunda uçtan uca evinin tüm eşyalarının paketlenmesini sağlıyoruz. Paketleme hizmeti satın alınmadığında mobilya, beyaz eşya vb büyük eşyalarının paketlenmesi Mr Usta tarafından sağlanmaktadır.

Asansör Hizmeti: Evinin bulunduğu kata ve ihtiyacına istinaden, ister taşınacağın isterse taşındığın ev için asansör hizmetini taşınma siparişine ekleyebilirsin. Asansörlerimizi evin uygun pencere ya da balkonuna kurup hızlı ve güvenli taşınma işlemi gerçekleştiriyoruz. Yük asansörü olmayan ve 4 ve üstü katlarda oturuyorsanız Mr Usta olarak bu hizmeti siparişine eklemenizi öneriyoruz.

Montaj ve Demontaj Hizmeti: Mr Usta olarak tüm taşınma taleplerinde mobilya ve beyaz eşyalarının demontaj işlemleri yapıp taşındığın yeni evinde montaj işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Diğer Hizmetler: Taşınma öncesi ve sonrasında farklı hizmetlere ihtiyacın olacağını biliyoruz. Boş ev temizlik, boya-badana, Usta tesisatçı, Usta elektrikçi, Klima montaj ve demontaj vb hizmetler için Mr Usta'dan sipariş oluşturup tek yerden tüm ihtiyaçlarına çözüm yaratabilirsin.

Evden Eve Taşınma
Evden Eve Taşınma
Evden Eve Taşınma

Sabit fiyat ve hizmet garantisi, taşınma sigortası, kredi kartı ile taksitli ödeme imkanı, taşınma sigortası ve eğitim almış güvenilir nakliyecilerle sorunsuz taşınma için Mr Usta yanında. Hizmet detayları ve sipariş vermek için "Daha Fazlası" butonuna bas.

Şehirler Arası Taşınma
Şehirler Arası Taşınma
Şehirler Arası Taşınma

Parsiyel ve güvenilir olmayan taşınmalara son.. Size özel güvenilir, sigortalı ve kredi kartına taksit imkanı sağlayan taşınma hizmeti sağlıyoruz. Hizmet detayları ve sipariş vermek için "Daha Fazlası" butonuna bas.

Usta Boyacı
Usta Boyacı
Usta Boyacı

Mr Usta olarak yetkin ekibimiz ile sana özel keşif hizmeti sağlıyor ve boya badana için tüm ihtiyaçlarını analiz ediyoruz. Rutüş, tavan boyası, belirli bir alan boya işlemi, malzeme ve boya tedariği gibi tüm ihtiyaçların için Mr Usta'dan kaliteli hizmet satın alabilirsin. Hizmet detayları ve sipariş vermek için "Daha Fazlası" butonuna bas.

Boş Ev Temizliği
Boş Ev Temizliği
Boş Ev Temizliği

Taşındığın veya taşınacağın evi temizletmek istiyorsan Temizliğin Ustası yanında. Mr Usta, işinin ehli Usta temizlikçi ekibiyle sana bir tık kadar yakında. Bilinenin aksine boş ev ya da inşaat sonrası temizlik ince işçilik ister ve özel ekiplerin çalışması gerekir. Boş ev temizliği hizmetimizde özenle seçilmiş hizmet verenlerimiz ve tüm malzeme tedariği dahil kaliteli hizmet sağlıyoruz.

Usta Elektrikçi
Usta Elektrikçi
Usta Elektrikçi

Taşınma işlemi sonrasında hepimizin elektrikçi ustasına ihtiyacı vardır. Elektrik hattı çekme, korniş takma, uydu/televizyon bağlantı, priz montaj, avize montaj vb ihtiyaçların için Mr Usta'dan kolaylıkla sipariş oluşturabilirsin. Hizmet detayları ve sipariş vermek için "Daha Fazlası" butonuna bas.

Usta Klimacı
Usta Klimacı
Usta Klimacı

MrUsta olarak işin ehli ustalarımız ile eski evindeki klimanın güvenle demontajını sağlıyoruz ve yeni evinde montaj hizmetini sağlıyoruz. Dilersen arıza ve bakım hizmetlerimiz ile klimanın ömrünü uzatacak hizmetlerimizden faydalanabilirsin. Hizmet detayları ve sipariş vermek için "Daha Fazlası" butonuna bas.

Nasıl Çalışır?
Image 1
Fiyatı gör!
Image 2
Rezervasyon yap!
Image 3
Gerisini Mr Usta’ya bırak!

Taşınma: Yaşam & İş Alanında Yer Değişikliği

Taşınma; tayin, okul, hastalık, maddi sebepler gibi durumlardan dolayı yapmak zorunda kaldığınız veya yeni bir heyecan ile gerçekleştirdiğiniz bir eylem olabilir. Temelde oldukça zorlu bir süreç olan taşınma süreci sizi hem duygusal hem de fiziksel olarak yorar. Bu gibi durumları göz önünde bulundurarak önleminizi almalısınız. Taşınma işinizin zorluğunu şehir içinde farklı bir eve mi yoksa farklı bir şehire hatta ülkeye mi taşındığınıza göre değişkenlik gösterir.

Taşınma işini kolay ve pratik hale getiren en önemli faktör plan-program yapmaktır. Taşıyacağınız eşyalarınızı nasıl kolileyeceğinizi, hangi nakliye firması ile çalışmak istediğinizi, yaşam alanınıza yeni eklemek istediğiniz mobilyaların nereden alınacağını belirlemek taşınma günü geldiğinde size ‘İyi ki yapmışım.’ dedirtecektir.

Taşınma sürecinde mutlaka başladığınız işi bitirmeli ve sonra yaparım diyerek ertelememelisiniz. Yoğun bir tempoya girdiğinizi ve bu sırada diğer sorumluluklarınızın hala olduğunu bilmelisiniz. Adres değişikliği, fatura bilgileri, elektirik, doğalgaz ve su açtırma işlemlerini temizlik yapmadan önce hallederek temizlik işlemini kendiniz için daha dayanılır bir hale getirebilirsiniz.

Ev Taşırken Nereden Başlanmalı ve Ev Nasıl Toplanır?

Şık ve huzur dolu dekore ettiğiniz evinizde son günlerinizi yaşıyor ve eşyalarınızı koliliyor iseniz size birkaç pratik çözümden bahsedeceğiz. Koca bir evin içinde bulunan eşyaların adeta bir kaplumbağa gibi yüklenip yeni bir yer götürülmesi söylendiğinden çok daha zorlu bir süreçtir. Bu süreci olduğunca hızlı ve doğru adımlar atarak çözmek önemlidir.

Eşyalarınızı nasıl kolilemeniz gerektiğini, öncelikle hangi odayı toparlamanız gerektiğini belirlemek sizi zor bir yola sokabilir. Kafanızda oluşan birçok soru işaretini ortadan kaldıracak tavsiyelerimiz vardır.

Son Dakikaya Sıkıştırmadan Hazırlık Yapın

Kısa bir seyahate gittiğinizde kaldığınız otelde çıkış saatine bir saat kala eşyalarınızı toplamaya başlarsanız bir eşyanızı orada unutma ihtimaliniz yükselecektir. Ev taşımak da tam olarak bu kurgu ile aynıdır. Doğru planlama yaparak hangi odadan başlamanız gerektiğine karar vermelisiniz.

Odalarınız içinde yer alan eşyaları gerekirse bir kağıda yazarak paketledikçe üzerini çizebilirsiniz. Bu yaptığınız liste gereksiz veya kullanmadığınız eşyalarınızı hayatınızdan çıkarmanız için de iyi bir sistem olacaktır.

Nakliye işleminden ne kadar yararlanacağınıza karar vermelisiniz. Bu kararınıza bağlı olarak uygun bir nakliye firması ile taşınacağınız gün ve ücret gibi konuları konuşmalısınız. Eğer evinizdeki eşyaları nakliye firmasındaki nakliyecilerin paketlemesini istemiyorsanız koliye ihtiyacınız olacaktır.

Paketleme işlemi sonucunda ortaya çıkacak eşyalarınızı ön görerek bir hırdavatçıdan yeni koliler veya marketlerden atık koliler temin etmelisiniz. Tahmininizin birkaç koli üzerinde alarak sürpriz bir durumla karşılaşıp telaşlanmanızı daha işin en başından engelleyebilirsiniz.

Tüm Evi Kolileme Zamanı

Kolileme işlemine başlamadan önce hangi odadan başlayacağınıza karar vermelisiniz. Bizim tavsiyemiz çok fazla ayrıntılı eşyanın bulunması sebebi ile paketleme işleminin uzun süreceği mutfaktan başlamanız. Tüm tabakları, bardakları paketlemeniz ve kolilere yerleştirmeniz ve kırılmasına engel olmanız için enerjinizin yüksek olması gerekmektedir. İşin başı en doğru zamandır.

Paketleme ve kolileme işlemi için nakliye firmasından yardım almıyorsanız eğer dikkat etmeniz gereken kurallar vardır. Eşyalarınızı kolilerken kırılma ihtimali olanları farklı bir koli içerisine sınıflandırmalısıınız. Sınıflandırdığınız kırılabilir malzemelerinizi bir gazete veya patpata sararak riski en aza indirmelisiniz. Kolileme işlemini yaparken kullanılan materyalin bir karton olduğunu ve dayanıklılık miktarını unutmamalısınız. Kolilerinizi 30 kilodan fazla doldurmamalısınız. Bu taşıyanların sağlığını ve eşyalarınızın güvenliğinizi korumanızı sağlayacaktır.

Kolilerinizi hazırlarken diğer evinizde açacağınızı göz önünde bulundurarak etiketleme yapmalısınız. ‘Bardaklar kırılabilir!’ , ‘Kitaplar’ şeklinde etiketleme yapılabileceği gibi eşyalarınızın yerleştirileceği odaları belirledi iseniz odaların adını yazarak yerleştirme kolaylığı sağlayabilirsiniz. Temel olarak bir gün içinde kullandığınız eşyalarınızın olduğu ‘beni aç’ kolisi yaparak yeni evinizdeki ilk birkaç gününüzü kolay geçirmenizi sağlayabilirsiniz.

Temizlik Taşınmanın Temelidir

Yeni evinize eşyalarınızı özellikle hareket ettirmenizin zor olduğu beyaz eşya, koltuk takımlarınızı taşımadan önce temizlik yapmalısınız. Temizlik için de ön bir planlama yaparak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Boş bir evi temizlemek eşyaları olan bir eve göre çok daha kolaydır.

Öncelikle toz ve dökülmüş herhangi bir şey var ise süpürge ile başlanmalıdır. Ardından zeminin derinlemesine temizliğini sağlamak amacı ile uygun bir kimyasal ile vileda yapmalısınız. İçinde yaşadığınız evde haftalık temizlik rutininizde olmasa da ilk taşınmada kapılar mutlaka ayrıntılı silinmelidir. Özellikle kapı kollarının çamaşır suyu ile silinmesi önerilir. Eğer yeni evinizde var ise balkon yıkanmalı ve kullanılabilir hale getirilmelidir.

Temizliğine en çok özen gösterilmesi gereken alanlardan biri mutfak bir diğeri ise banyodur. Bu denli önemli olmalarının sebebi doğru temizlenmediğinde çeşitli hastalıklara sebep olma potansiyellerinin olmasıdır. Mutfak temizliğinde, mutfak dolapları ayrıntılı ve doğru antibakteriyel sıvılar ile temizlenmelidir.

Banyo temizliğinde ise özellikle klozet ve lavabolar en az iki aşamalı temizlenmelidir. Bu iki aşamalı temizliğin birincisi krem bir temizleyici ile ovma işlemi yapılarak gerçekleştirilirken ikincisi sıvı bir kimyasal ile yıkama işleminden oluşur. Banyo temizliğinde kimyasal kullanımı hassas bir konudur. Kullandığınız kimyasalların birbiri ile etkileşime girerek solunum yolu hasarına sebep olmaması, derinizi tahriş etmemesi gerekir.

Yeni Hayatınız İçin Eşyalarınızı Yerleştirin

Yerleştirme işlemi taşınmada diğer aşamalara istinaden kolay gelecektir. Paketleme işlemi yaparken kolilerin üzerine doğru etiketleme yaparak ve oda isimlerini yazarak bu aşamaya yatırım yapmış olursunuz. Eğer temiz ve hasar görememiz koliler kullandıysanız eşyalarınız hijyenik olarak taşınmış olur ve ek bir yıkama işi çıkmaz.

Yerleştirme aşaması bir açıdan da yeni bir dekorasyon yapmanızı gerektirmektedir. Tüm mobilyalarınız yeni evinize girdiğinde en konforlu yaşam alanını nasıl tasarlayacağınız taşınma işinin en eğlenceli aşaması olacaktır. Bu konuda da önceden planlama yapmanız sizin çok daha az yorulmanızı sağlar.

Taşınma Ücreti Ne Kadar?

Taşınmanız için nakliye hizmetinden mutlaka yararlanmanız gerekmektedir. Büyük bir kamyonunuz yoksa tabii. Taşına işlemi için özel bir bütçe ayırmalı ve doğru araştırma yapmalısınız. Bu hizmetin ücretini etkileyen birçok sebep vardır. Fiyat, temelde taşınacak eşya sayısı ve evler arasındaki mesafe ile belirlenmektedir.

Eşyalarınızın doğru ve sağlıklı bir şekilde taşınması için nakliye hizmeti sunan kişilerin sorularına doğru ve eksiksiz cevap vermelisiniz. Ek olarak bu sorular sizin tarafınızdan cevaplandığında otomatik olarak hizmetin tutarı da ortaya çıkacaktır. Fiyatı etkileyen önemli birkaç soru şu şekildedir:

  1. Eşyalarınızı siz mi paketleyeceksiniz yoksa nakliye firması tarafından mı eşyalarınızın paketlenmesini talep ediyorsunuz?
  2. İçinden eşyalarınızı taşımayı planladığınız ev kaçıncı katta ve asansör mevcut mu ek olarak yeni eviniz kaçıncı katta ve asansör mevcut mu?
  3. Evinizde bulunan eşyaları taşımak için yeterli olan araç büyüklüğü nedir?
  4. Kaç odalı bir evden taşınıyorsunuz buna bağlı olarak beyaz eşya, koltuk takımı gibi büyük eşyalarınızın sayısı kaç?
  5. Taşınacağınız ev ve eşyalarınızı içinden taşımak istediğiniz evler arasında kaç km var?

Yukarıda yer alan başlıca sorular cevaplanarak sizin de taşınmanızı kolaylaştıracak ve bütçenizin bilinmeyen bir durumla karşılaşmasına engel olacaktır. Profesyonel ekipler tarafından isteğinize bağlı olarak eşyalarınız paketlenip koliler içine yerleştirilebilir.

Önemli olan eşyalarınızın ve evinizin duvarlarının, kapılarının çarpma gibi çeşitli darbelerden dolayı hasar almamasıdır. Darbeler sonucunda oluşacak ezik çatlak gibi sorunların önüne geçilmesi için koruyucu patpat gibi materyallere sarılabilir. Aldığınız hizmet sonucunda duyacağınız memnuniyet en önemli faktördür.

En Yakın Taşınma Hizmeti

Taşınma planlı olmadığında ve profesyonel şekilde yapılmadığında sıkıntılı bir süreç oluşmaktadır. Siz de yeni eviniz için heyecanınızı yitirmemek istiyorsanız en yakın taşınma hizmeti veren kişiyi veya şirketi belirlemelisiniz. En yakın taşınma hizmetini belirlemeniz evinizdeki eşyaları toplamak için vaktiniz yoksa sizi çok daha fazla rahatlatacaktır.

Büyük kutular, paketleme malzemeleri bulmak zamanınızı alır. Küçük bir araç ile beyaz eşyaların, koltuk takımlarının taşınması imkansızdır. Bu sebeplerden dolayı en yakın taşınma hizmetine ulaşmalı ve sistematik ilerlemelisiniz.