İlk Siparişine Özel %40 İndirim Seni Bekliyor. Kod: MERHABA40
4.8/5

ARADIĞIN USTAYI HEMEN BUL

İstanbul ve Ankara'da usta arama derdine son! İşinin ehli ustalar, güvenli ödeme, sigortalı ve garantili hizmete Mr Usta güvencesiyle dakikalar içinde ulaş.
9,90 TL 'den başlayan fiyatlar
İstanbul ve Ankara'da Güvenilir Ustanı Bul

Evinde ve ofisinde ihtiyaç duyduğun güvenilir tamir ve bakım hizmetleri için çözüm Mr Usta’da! İşin ehli, güvenilir ve memnuniyet odaklı Ustalarımızdan istediğin tarih ve saat diliminde hizmet talebinde bulunabilirsin.

Mr Usta olarak Ustalarımızı özenle seçiyor ve Mr Usta akademiden aldıkları eğitimler ile sana hizmet verecek duruma getiriyoruz. Mr Usta hizmet garantisiyle ile Elektrikçi, Tesisatçı, Boyacı, Klimacı ve Kombici Ustalarımız ile hemen tanışın!

Usta Elektrikçi
Usta Elektrikçi
Usta Elektrikçi

Evinde ya da ofisinde elektrikçi ustasına ihtiyacın varsa çözümü Mr Usta’da! Ustalarımız, en ufak elektrik işlemlerinden tüm elektrik tesisatını yenilenmesine kadar tüm hizmet taleplerin için her zaman yanında.

Usta Tesisatçı
Usta Tesisatçı
Usta Tesisatçı

Su Kaçağı, sifon/ musluk arızaları vb tesisat problemleri yaşıyorsanız dert etmeyin, Mr Usta her zaman yanınızda. Tek yapman gereken hizmet almak istediğin tarih ve zaman aralığı seçerek kolayca sipariş oluşturmak.

Usta Boyacı
Usta Boyacı
Usta Boyacı

Boya badana ince işçilik ve Ustalık ister! Marifet parmağının ucunda; sadece birkaç dakikada güvenilir ve işin ehli boya badana Ustanı bulabilirsin.

Usta Klimacı
Usta Klimacı
Usta Klimacı

Klima montaj, bakım, temizlik ve tamir ihtiyaçlarınız için güvenilir Usta bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Günlerce beklememek için hızlıca sipariş oluştur ve istediğin tarih ve zaman aralığında Usta Klimacı kapına gelsin.

Usta Kombici
Usta Kombici
Usta Kombici

Soğuk bir duştan ya da su kaçıran kombiden daha kötü ne olabilir? Kombinin bakıma veya tamire ihtiyacı olduğunda, Mr Usta yanında!

Usta Mobilyacı
Usta Mobilyacı
Usta Mobilyacı

En sorunsuz ve en kolay mobilya montaj hizmetini mi arıyorsun? Belki de depreme karşı mobilyalarının sabitlenmesine ihtiyacın var?

Nasıl Çalışır?
Image 1
Fiyatı gör!
Image 2
Rezervasyon yap!
Image 3
Gerisini Mr Usta’ya bırak!

Ustalar

Bir zanaatı bütün incelikleriyle gereği gibi öğrenmiş olan ve onu kendi başına uygulayabilen, yapabilen kişiler ustalardır. 

Alanında uzman ve eğitimli bir usta sizi uğraştırıcı ve zor işlerden kurtarırken zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Her türlü montaj, bakım ve kurulum işinde gerekli donanıma sahip, kendi alanında uzman ve güvenilir ustalar sayesinde en ağır işlerin bile üstesinden gelebilirsiniz. 

Ustaların verdiği hizmetler neler, usta tercih ederken nelere dikkat etmeliyiz?

Ustalara dair merak edilen her şey içeriğimizde

Usta Elektrikçi

Evler ve işyerleri başta olmak üzere her alanda elektrik enerjisine ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle son yıllarda yaygınlaşan akıllı ev aletleri ve elektrikli araçlar ile birlikte elektriğin kullanım alanı daha da genişlemiştir.

Hayatımızın her alanında var olan elektrik enerjisini güvenli ve dikkatli bir şekilde kullanmak gerekir. Özellikle elektrik ile ilgili tamir ve onarımlarda o işi bilen uzman kişilerden yardım almak hatta işi uzmanlarına bırakmak gerekir. Aksi halde bilinçsizce ve dikkatsizce yapılan elektrik kontrol ve tamirleri elektrik çarpmalarına, kazalara, yangınlara ve hatta ölümlere bile yol açabilir.

Elektrik Ustası Ne iş Yapar?

Elektrik ustası elektrikle ilgili her konuda uzmanlaşmış ve gerekli donanıma sahip kişidir. Çoğunlukla evlerde, işyerlerinde ve inşaatlarda elektrik tesisatının döşenmesi ve elektrik arızalarının çözünmesi konularında görev olur.

Elektrik ustalarının hem kendi hem de yanında çalışanların can güvenlikleri adına bütün güvenlik önlemlerini alması gerekir. İş kazalarının önlenmesi alet ve edevatların güvenilir bir şekilde kullanılması tamamen ustaların sorumluluğundadır.

Bir elektrik ustasının sunduğu hizmetler şunlardır: 

 • Umumi şebeke hatlarını döşer ve kontrollerini yapar.
 • Elektrik abonelerinin özel elektrik tesisatı döşemesini yapar.
 • Bir evin ya da binanın elektrik tesisatının çiziminde, montajında ve kısa devre gibi arızaların giderilmesinde görev alır.
 • Plan ve şemaya göre elektrik kablo ve kordonların yerleşeceği delikleri ve yuvaları açar, güvenli bir şekilde kablo ve kordonları uçlarından keserek bu deliklere yerleştirir.
 • Elektrik anahtarlarının, akım prizlerinin ve sigortaların montajını yapar.
 • Evlerde aydınlatma amaçlı kullanan ampul ve avize gibi eşyaların montajı  ve tamirini yapar.
 • Sigorta kutusu, anahtar ve priz yerleri gibi parçaların kurulumunu yapar.
 • Arızalı kabloları, yanmış sigorta parçalarını ve diğer elektrikli cihazları onarır ya da yenileri ile değiştirir.
 • Beyaz eşyalar, küçük ev aletler ve televizyon gibi cihazlarda elektrik ile ilgili problemleri onarır.

Eğer güvenilir ve işinin uzmanı bir Usta Elektrikçiye ihtiyaç duyarsanız Mr Usta aracılığıyla hızlı ve güvenli bir hizmet alabilirsiniz.

Usta Tesisatçı

Tesisat ya da diğer adıyla donanım, bir işin sağlanmasına yardım eden araçların uygun yerlere döşenmesi veya döşenen bu araçların tümü olarak tanımlanır. Tesisat işinin yapan ve bu alanda uzmanlaşmış kişilere ise “Tesisat Ustası” ya da “Tesisatçı” denilmektedir. 

Tesisatın genellikle

 • Sıhhi Tesisat
 • Isıtma Tesisatı
 • Yangın Tesisatı 
 • Klima Tesisatı
 • Havalandırma Tesisatı
 • Doğalgaz Tesisatı
 • Havalandırma Tesisatı
 • Elektrik Tesisatı

gibi daha birçok çeşidi bulunur. Her birinin kendi içinde uzmanlık ve ustaları farklıdır. Bu sebeple ihtiyaca göre işin uzmanı tesisat ustalarına başvurmak önemlidir.

Tesisat Ustası Ne İş Yapar?

Tesisatın kendi için de birçok çeşidi ve uzmanlık alanı bulunur. Bununla birlikte tesisat denilince akla ilk gelen ve en çok kullanılan “Sıhhi Tesisat” tır.

Sıhhi tesisat ustaları genellikle ev ve işyerlerinde su tesisatı ve ısıtma sisteminin döşenmesi, onarımı ve yenilenmesi gibi işlemleri gerçekleştirirler bununla birlikte verdikleri belli başlı hizmetler şunlardır:

 • Su ve ısıtma sistemlerinin kurulumunu yapar.
 • Şofben, elektrikli termosifon ve su deposu gibi çeşitli aletlerin montajını yapar.
 • Bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi gibi çeşitli beyaz eşyaların kurulum ve tamirini yapar. Arızalanması halinde borularını ve tesisatlarını onarır veya yeniler.
 • Küvet, klozet, vitrifiye, duşakabin vb. birçok ürünün kurulum, montaj ve tamir işlerini yapar.
 • Güneş enerjisi sistemlerinin tesisat bağlantısını yapar. Devri daim hattı çeker ve var olan arızaları giderir.
 • Su kaçağı gibi arızaları tespit ederek giderirler.
 • Musluk ve benzeri banyo ve mutfak armatürlerinin montaj ve onarımını yaparlar.
 • Boruların döşenmesi, sızdıran boruların tamiri ve patlayan boruların değiştirilmesi gibi işleri yaparlar.

İşinin uzmanı ve güvenilir bir Usta Tesisatçı’ ya ihtiyaç duyarsanız siz de Mr Usta ‘dan randevu alabilir hızlı ve temiz bir şekilde montaj ve onarım hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Usta Boyacı

Boya badana genel itibariyle evlerin, işyerlerinin ve inşaatların iç ve dış cephelerinde kullanılır. Temiz bir görünüm elde etmek, dekorasyon oluşturmak amacıyla çeşitli fırçalar yardımıyla duvarlara uygulanır. Her alanda olduğu gibi boya badana işlerinde de uygulamanın yapılması uzmanlık gerekir.

Boya Ustası Ne İş Yapar?

Boyanın hazırlanmasından sürülmesine kadar her işlemden boya ustası sorumludur. İçerisinde çeşitli kimyasallar bulunması nedeniyle boyanın ciltle temasından kaçınılması, özellikle göz gibi organlar için koruyucu takılması gibi birçok güvenlik tedbirinden boya ustası sorumludur. Bir boya ustası için, boyama işlemi sırasında yüzeylere ve eşyalara boya bulaştırılmaması, boyanın taşırılmaması, fırça izi kalmaması işin en önemli noktalarından biridir.

Bunlarla birlikte bir boya ustasının verdiği hizmetler şunlardır:

 • Ev, işyeri ve inşaat gibi alanlarda boya badana işlemlerini yapar.
 • Çeşitli mobilya ve eşyalara boya, cila ve benzeri uygulamaları yapar.
 • Alçı gibi malzemelerle alçıpan ve benzeri dekor uygulamaları yapar.
 • Boyama işlemine başlamadan önce kirlenmemesi gereken alanları ve eşyaları muhafaza eder. Priz, avize ve benzeri eşyaları sökmüşse işlem bitince yerlerine takar.

Bir boya ustasının işini iyi yapması kadar kısa sürede bitirmesi de önemlidir. Eğer hem hızlı hem de işinin ehli bir usta boyacıya ihtiyaç duyarsanız Mr Usta sayesinde güvenle evinizi boyatabilirsiniz.

Usta Klimacı

Klima, kapalı bir alanın ısısının mevsimine göre istenilen bir biçimde ayarlanmasını sağlar. Yaz ve kış her zaman kullanıldığı için bakımı ve onarımı özen ve dikkat ister. Özellikle klima montajı ve bakımında işin uzmanlarından yardım alınması oldukça önemlidir.

Klima Ustası Ne İş Yapar?

Klima ustası klimaların montaj, kurulum, onarım ve tamir gibi her türlü işlemlerini yapan bu alanda uzmanlaşmış kişidir. Klima ve klima motoruna ait her bir detayı bu alanda eğitimli kişiler tarafından tamir edilmelidir. Aksi halde çeşitli arızalar, kazalar ve hatta yangınlar bile meydana gelebilir. 

Bir klima ustasının verdiği belli başlı hizmetler şunlardır:

 • Klima ve klima motoru montajını yapar.
 • Klima ile ilgili her türlü arızayı giderir.
 • Klima bakımını özenle gerçekleştirir.
 • Klima kullanımı konusunda klima sahibine gerekli güvenlik ve kullanım bilgilerini verir.
 • Özellikle klima motorlarında ve klimalarda klimaların sağlam bir şekilde monte edilmesi ve düşmemesi için gerekli güvenlik tedbirlerini alır.

Klima gibi elektrikli aletlerin kurulumu ve montajının büyük bir dikkatle yapılması gerekir. Bu sebeple güvenilir ustalar bulmak önemlidir. Siz de işinde güvenilir ve uzman bir Klima Ustası ararsanız Mr Usta dan yardım alabilirsiniz. 

Usta Kombici

Kombi, sıcak su ve doğalgaz ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla üretilmiş kapalı alanlara uygun bir ısıtma cihazıdır. Çok yer kaplaması hem sıcak su hem de ısınma imkanı sunması sebebiyle çok tercih edilir. Kullanım alanı ve çalışma sistemine göre birçok çeşidi bulunur. Her türlü montaj ve onarımın işin uzmanı bir usta tarafından yapılması gereklidir.

Kombi Ustası Ne İş Yapar?

Kombi ustası, başta kombi olmak üzere birçok iklimlendirme cihazlarının kurulum, onarım, bakım ve montajını yapar. Ustanın bu konuda eğitime sahip olması güvenlik açısından çok önemlidir.

Bir kombi ustasının verdiği hizmetler şunlardır:

 • Kombi montaj ve kurulumunu sağlar.
 • Belli aralıklarla kombinin bakımını ve temizliğini yapar.
 • Kombinin ateşleme ve su basınç problemleri gibi arızalarını giderir.
 • Güvenli kombi kullanımı konusunda kombi sahibini bilgilendirir.
 • Peteklerin kurulum, temizlik ve onarımını yapar.
 • Klima ve benzeri iklimlendirme cihazlarının montaj, bakım ve onarımını yapar. 

Kombi alanında eğitimli ve bilgili ustalara ulaşmak için siz de Mr Usta’dan randevu alabilir güvenli bir hizmetten yararlanabilirsiniz. 

Usta Mobilyacı

Mobilyalar tasarımdan üretime kadar her bir detayıyla incelik isteyen eşyalardır. Mobilyaların üretimi, kurulumu, bakımı kadar tamiri ve onarımı da oldukça önemlidir. Bu açıdan mobilya alanında ustalaşmış kişilerden destek almak en güvenli yoldur.

Mobilya Ustası Ne İş Yapar?

Bir mobilyanın üretimi, kalite kontrolü, onarımı, bakımı ve kurulumu gibi birçok aşamadan mobilya ustası sorumludur. 

Genellikle bir mobilya ustasının verdiği hizmetler şunlardır:

 • Mobilyaların tasarımını ve çizimini yapar.
 • Makinelerle ya da el aletleriyle mobilyaların üretimini sağlar.
 • Üretilen ürünlerin kalite kontrollerini yapar.
 • Bir mobilyada meydana gelebilecek kırılma, bozulma ve deforme olma gibi sorunlara çözüm bulur.
 • Mobilyaların kurulum ve montajını yapar.
 • Mobilyaların boyanması ve dekore edilmesine katkı sağlar.

Eğer alanında profesyonellik kazanmış bir mobilya ustasına ihtiyaç duyarsanız Mr Usta ile hızlıca randevu oluşturabilir, güvenilir ve hızlı bir hizmet satın alabilirsiniz.

En Yakın Usta

Kendinize en yakın ustayı bulmanın artık birçok pratik yolu var. İnternet üzerinden ve çeşitli uygulamalar aracılığıyla konumunuza en yakın ustaya ulaşabilir, hızlı ve kolay bir şekilde randevu alabilirsiniz. Dilerseniz Mr Usta üzerinden de alanında uzman ustalardan her alanda tamir ve montaj desteği alabilirsiniz.